Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji Malarstwo II rok - wybór pracowni graficznej ma-jm-st-3s-pgw

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
ma-jm-st-dp-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Kształcenie studentów w dziedzinie grafiki warsztatowej (druku płaskiego), mogących swobodnie wypowiadać się zarówno w tradycyjnych technikach litograficznych, ale także w technikach własnych wywodzących się z tradycji warsztatu druku płaskiego, oraz innych technikach graficznych.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-dwk-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

- kształcenie w oparciu o szeroko pojęty warsztat technik druku wklęsłego przygotowujący studentów do samodzielnej pracy twórczej;

- wspomaganie rozwoju ich kreatywnych zdolności, inwencji i odpowiedzialności;

- pomoc w poszukiwaniach indywidualnego języka graficznego pozwalającego na oryginalną realizację ich własnej tożsamości artystycznej.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-dwy-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Założeniem przedmiotu jest zdobywanie umiejętności warsztatowych uwzględniających odmienną specyfikę i możliwości kreacyjne drzeworytu, linorytu oraz gipsorytu. Rozwijanie świadomości twórczej, pobudzanie do obserwacji otaczającego świata jak i niezbędnej autorefleksji w drodze do kształtowania własnej wizji artystycznej.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-dmg-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Pracownia Działań Multigraficznych jest pracownią otwartą na każdą wypowiedź artystyczną. W programie zakłada się korzystanie i łączenie wszystkich technik graficznych z fotografią, obiektem przestrzennym, instalacją, performancem. Program dopuszcza wszystkie sposoby wizualnej wypowiedzi artystycznej. Zadania starają się poszerzać możliwości kreatywnego myślenia, pobudzać wyobraźnię twórczą łamiąc granice stereotypowych pojęć.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-gc-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Celem przedmiotu jest przygotowanie studenta do pracy z obrazem cyfrowym jak również zwracanie uwagi na umiejętność konstruowania przez studenta własnej idei wobec zadanego tematu/problemu.

Student pozna podstawy zagadnień związanych z budowaniem obrazu wirtualnego i z drukiem cyfrowym, obejmujących m.in.: technologię druku, oraz wiadomości dotyczące urządzeń drukujących i podłoży. Zajęcia praktyczne umożliwiają ponadto zdobycie wiedzy i doświadczenia z dziedziny sztuki współczesnej oraz rozwijanie zdolności samodzielnego podejmowania zadań twórczych.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-sit-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Umiejętności opracowania grafiki artystycznej poprzez wykorzystanie techniki sitodruku. Rozwój świadomości plastycznej, kreatywności, poprzez twórczą aktywność w obszarze grafiki artystycznej.

Strona przedmiotu
ul. Raciborska 37, 40-074 Katowice tel: +48 32 7587 600 https://asp.katowice.pl kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.1.0-4 (2023-02-27)