Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji Malarstwo II rok - wybór pracowni dodatkowej ma-jm-st-3s-pddw

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
ma-jm-st-rze-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Założeniem przedmiotu jest zapoznanie studentów z zagadnieniami z zakresu rzeźby i przestrzeni, ich wzajemnej korelacji, oddziaływania i zależności. Kształceniu podlega sprawność manualna oparta na zadaniach studyjnych, jak i intelektualna będąca próbą odpowiedzi na hasła problemowe. Przedmiot ma na celu przygotowanie studentów do świadomego i samodzielnego działania w przestrzeni sztuki współczesnej i formułowania wypowiedzi twórczej za pomocą współczesnych i tradycyjnych technik.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-psce-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Celem Pracowni jest przybliżenie zagadnienień związanych z szerokim spectrum zawisk wchodzących w skład sztuki szenografii dzięki czemu studenci będą mogli rozwinąć swoje umiejętności w zakresie budowania percepcji i zależności przestrzennych. Min. chodzi o poszerzenie elementarnej wiedzy oraz pojęć w zakresie budowania świadomości plastyki przestrzennej w teatrze oraz na planie studia telewizyjnego bądź filmowego. Jednym z celów Pracowni jest postawienie nacisku na zajęcia o charakterze warsztatowym dzięki czemu nasi studenci mogą brać czynny udział w trakcie realizacji etiud filmowych we wspołpracy ze studentami Wydziału WRiTV UŚ lub w tzw. „żywym teatrze” współpracując przy realizacjach profesjonalnych spektaklach teatralnych. Dzięki temu nabywają niezbędną, praktyczną wiedzę pozwaląjącą im na poszerzeniu swojego doświadczenia jakie nabywają w trakcie zajęć w Pracowni Scenografii.

Strona przedmiotu
ma-jm-st-fot-3s
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Założeniem przedmiotu jest wyposażenie studentów w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu warsztatu fotografii analogowej i cyfrowej a także przedstawienie postaw artystycznych najwybitniejszych twórców fotografii polskiej i światowej. Powyższe założenia mają na celu przygotowanie absolwentów do korzystania z medium fotograficznego służebnie w stosunku do innych dyscyplin kierunkowych oraz dają podstawy do uprawiania fotografii jako głównej działalności artystycznej.

Strona przedmiotu
ul. Raciborska 37, 40-074 Katowice tel: +48 32 7587 600 https://asp.katowice.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-4 (2024-07-15)